Zemra-Chat.com - LAJMET E MBREMJES KTV 22.10.2012 - PROTESTA VV
×

Warnung

JUser: :_load: Fehler beim Laden des Benutzers mit der ID: 67

LAJMET E MBREMJES KTV 22.10.2012 - PROTESTA VV

2 0
Protesta e "Vetëvendosjes" kundër bisedimeve me Serbinë dhe takimit të kryeministrit Thaçi me homologun serb, Ivica Daqiq, eskaloi në orët e pasdites. Protestuesit qëndruan ulur orë të tëra në shesh, por në momentin kur u ngritën dhe tentuan t'i ofrohen Qeverisë, njësitet speciale intervenuan e i shpërndanë me forcë. Numri i personave të arrestuar deri në orën 16, ka arritur në 63, ndërsa dhjetëra të tillë kanë kërkuar ndihmë në QKUK.

Video